50 TL ve Üzeri Alışverişlerde Kargo Ücretsiz
  • KÜRTLER | Yeryüzünün Yalın Ayaklıları

KÜRTLER | Yeryüzünün Yalın Ayaklıları

  |   0 yorum   |   Yorum Yap

  • Yayın Evi:       J&J
  • Barkod:          978-605-2356-96-8
  • Yazar:              Kadir Amaç
  • Yayın Tarihi: 2023
  • Sayfa Sayısı: 152
  • Baskı Sayısı: 4
  • Dil:                   Türkçe
  • Stok:               10
  • 80,00TL

  

ARKA KAPAK YAZISI

“Siyaset felsefesiyle, devlet ve toplum felsefesiyle  ilgilenenler için, bu kitap esin kaynağıdır. Düşünce tarihiyle, Siyasal Düşünceler Tarihiyle, Dinler Tarihiyle ilgilenenler  için de öyledir... Yeryüzünün Yalınayaklıları Kürtler  kavramı, Kürdlerin çok uzun zamanlardan beri ulusal mücadele yürüttüğünü, bu mücadelede çok büyük, çok ağır bedeller ödediğini, bütün bu yaptırımlar sürecinde yoksullaştıklarını anlatmaktadır.” 

İsmail Beşikçi, Sosyolog-Yazar

Kadir Amaç bilgi denizinde çok iyi bir yüzücüdür. Geniş alanlarda ve engin derinliklerde korkusuzca gezinir, mücadele eder, kendini geliştirir ve başkalarına yardım eder. Değişik fikirler, doktrinler, dinler ve insanlar ile iletişim, barış ve empati içindedir. Aynı zamanda, gönülden inandığı konularla ve insanlarla engin derinliklere inebilmekte ve onlara ilgi ve destek sunmakta çok cömerttir. Tavsiyeleri keskin ve yaptırımcı, hitabeti zengin ve tartışmaları korkusuzcadır. İslam, felsefe ve sosyoloji alanlarında çok iyi bir uzmandır. 

Prof. Dr. Osman Yaşar  

Kadir Amaç, Kürt halkının haklı davasında ulvi hedefleri, yüksek sorumluluk duygusuyla taşıdığı ve sabırla işlediği güçlü özlemleri olan; zalime boyun eğmeyen, gerçek aşkından taviz vermeyen, hak bildiği yolda yalnız kalsa da vazgeçmeyen, birikimi, bilgisi, deneyimleriyle ülkesine ve halkına hizmet etmeyi yaşam anlamı olarak gören bir yazar... 

Günay Aslan, Yazar-Gazeteci  

Kadir Amaç kardeşimizin “Kürdler Yeryüzünün Yalınayaklıları” adlı eseri,  Kürd’ün kurtuluşunu, Kutsal ve tutsak anamız Kürdistan’ın Kürdlük ruhundan arıyor ve Kürdistan meselesini bilimle çözümlüyor.  

Prof. Dr. Rıza Çolpan, Yazar-Şair   

Elinizin altında bulunan “Yeryüzünün Yalınayaklıları“ alt başlıklı, “Kürtler„ adındaki kitap, salt Kürtlere övgü değildir. Bir halkın var oluş mücadelesi serpilidir, kitabın paragrafları arasına. Kısacası bu kitap Kürtlerin hikayesidir.

Ahmet Kahraman, Gazeteci-Yazar 

Kadir Amaç, “Kürtler, Yeryüzünün Yalınayaklıları” adlı değerli eseriyle mazlum Kürt halkının cihandaki diğer Milletler gibi, kendi topraklari üzerinde özgürce yaşaması için bir reçete sunmaktadır.

Hikmet Serbilind (Kürdistan İslam Partisi Başkanı) 
Kadir Amaç Kimdir?

Kadir Amaç, sekiz kişilik bir ailenin beşinci çocuğu olarak 1971 yılında Bingöl merkezde doğdu ve Bingöl merkezde eğitim hayatını tamamladı. Çok özel bir takım şartlardan dolayı, eğitim ve öğretim hayatını yarıda bırakmak zorunda kaldı. Yazar, Türkiye ve Kürdistan’ın bir dizi şehirlerinde çeşitli iş sektörlerinde çalıştı. Şu an Belçika’da yaşamını sürdürmektedir. Yazarın şu ana kadar yayınlanmış üç tane eseri bulunuyor. Özgür Gündem, Yeni Özgür Polita vb. gazete ve dergilerde çeşitli yazıları ve röportajları yayınlandı. Türkçe, Kürtçe ve Hollandaca bilmektedir. Evli ve üç çocuk babasıdır.

Eserleri;

1. Bela ve Müsibet Analizi (Araştırma), Beyan, 1998 – İstanbul

2. Kürdistan’da Hizbullah’ın Anatomisi (Araştırma), J&J, 2019 - Diyarbakır

3. Siyasal İslam’ın Krizi (Araştırma), 3. Baskı, J&J, 2023 – Diyarbakır

4. Kürdistan’da Din ve Siyaset Sosyolojisi (Araştırma), 3. Baskı, J&J, 2023 – Diyarbakır

5. Kürtler Yeryüzü Yalınayaklıları (Araştırma), 4. Baskı, J&J, 2023 – Diyarbakır

6. Cenneti Arayan Köleler (Araştırma), 4. Baskı, J&J, 2023 – Diyarbakır

7. PİM KODU (Araştırma), 3. Baskı, J&J, 2023 – Diyarbakır

8. Postmodern Mektuplar (Araştırma), J&J, 2023 – Diyarbakır

Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.